... novinář a publicista ...

Expedice - Silvestr - odhalení!!!

31.01.2010 15:46

Přečetli jsme za vás

Vydání Slováckého deníku z 31. 12. 2009 přineslo skandální odhalení o tom, že Expedice Chřiby je jenom podfuk a zástěrka pro páchání trestné činnosti. Seriozní deník citujeme v plném znění. Z redakce se nám podařilo získat i kompromitující fotografie (viz fotogalerii). 

Na hradské s Mgr. Jiřím Kachničkou po stopách Expedice Chřiby (nejen) v Chřibech
Seriál je jen zástěrkou pro trestnou činnost

Seriál Na hradské, který každý druhý pátek vychází na stránkách Slováckých novin, přílohy našeho Deníku, je pro členy Expedice Chřiby pouhou zástěrkou pro páchání trestné činnosti. K takovému závěru dospěl investigativní novinář Jiří Kachnička, známý nekompromisním rozkrýváním šlendriánů, jimiž trpí naše mladá demokracie. „Ta poslední expedice, která se vydává po stopách věrozvěstů v Chřibech a okolních krajích, se mi zdála od začátku podezřelá. Nevěřím tomu, že by její členové byli takoví blázni, aby hledali jakési pofiderní starožitnosti, památky na domnělé věrozvěsty. O těch přece dnes již každý školák ví, že to nebyli žádní svatouškové misionáři, ale agenti Avarského kaganátu, kteří přišli na Moravu s cílem odtrhnout ji od Germánie, k níž vždy patřila,“ tvrdí Kachnička, jenž se vetřel do expedice, vydávaje se za znalce hlaholice. Zjištění, ke kterému dospěl, je vskutku skandální. Členové expedice se schází vždy na jiném místě v Chřibech, kde se poradí o strategii výpravy toho dne.

Cílem totiž vůbec není něco objevovat, ale vylákat z důvěřivých vesničanů pod „bohulibými“ záminkami peníze, jimiž si vylepšují v době světové finanční krize své soukromé rozpočty. Z toho, co „vyžebrají“, odvádějí 30% procent bossovi celé bandy Bořkovi Žižlavskému, který si již dávno osvojil mafiánské manýry našich politiků: kryt imunitou voleného představitele obce vysedává v některé z chřibských hospůdek (nejčastěji na Smraďavce U Křížku) a kasíruje kumpány, zatímco ti se činí v terénu. Nejvýkonnějšími ze všech jsou Martin Žižlavský a Ladislav Kandrnál. Ti se zpočátku vydávali za představitele občanského sdružení BRASOL (Bratři soluňští), vybírající příspěvky na dostavbu kostela ve Starém Městě. Naprosto neuspěli. Dveře do obydlí – i peněženek - důvěřivých vesničanů jim otevřela nová taktika: začali se představovat jako nevinně odsouzení trestanci Kájínek a Berdych prchající před zákonem. Dary a příspěvky se jim jen hrnou. Od začátku stabilní výnos vykazuje Gusta Knot, který zprivatizoval studánku Metodějku v Heralticích. Jeho výnosy stoupají od chvíle, kdy rozšířil legendu, že slivovice křtěná touto vodou obsahuje kromě minerálů i četné duchovní aspekty. Outsiderem skupiny se stal Jiří Blaha, který vydělává po hospodách hrou na housle. „Ten opravdu patří spíš do 9. století, než do naší doby; vydělávat peníze prací, tedy tím, že člověk něco skutečně umí, je přežitek totalitních režimů. Dnes se více cení bohatství nabyté hňupem,“ objasnil Kachnička. Více však nechce prozradit do té doby, než bude televizí v rámci cyklu Náš venkov odvysílán dokument, který se kauzou zabývá.

Kontakt

PaedDr. Jiří Jilík

jiri.jilik@gmail.com

Zerzavice 1933
Uherské Hradiště
686 01

722 984 125

Vyhledávání

Nové vydání knihy ŽÍTKOVSKÉ ČAROVÁNÍ

v knihkupectvích  od 8. března 2021.

 
Knihu je možné objednat na e-shopech nakladatelství  a u autora: jiri.jilik@gmail.com. 
Nabídka knih Jiřího Jilíka, viz zde: "Nakladatelství VELIGRAD".
 

 

Autorská čtení, besedy, přednášky 2021  

29. 5. Starý Hrozenkov, Kordárna, 19.00. Žítkovské čarování. Beseda

  8. 7. Sobotka, 15.00 hod. Žítkovské bohyně. Beseda v rámci festivalu "Šrámkova Sobotka"

31.7. Starý Hrozenkov, Kordárna, 19.00. Žítkovské čarování. Beseda

7. 8. Kyjov, Městské nformační centrum.  Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácla. Autorské čtení

28. 8. Starý Hrozenkov, Kordárna, 19.00 hod. Žítkovské čarování. Beseda

9. 9. Vlčnov, Místní knihovna. Jan Jančam život a tvorba vlčnovského rodáka. Přednáška s ukázkami z tvorby.

 
 

© 2007 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode