... novinář a publicista ...

Několik pozvánek

05.10.2010 21:32

Setkání se Zdeňkem Thomou
Cestovatel, fotograf a spisovatel Zdeněk Thoma představí v pátek 8. září v 16 hodin v Rámařství a galerii Petry Havlíkové Jilíkové (Palackého nám. 41, Uherské Hradiště) fotografický projekt Manang po třiceti letech, který připravil společně se synem Michalem. Zdeněk Thoma strávil na cestách po Asii sedm let svého života, často pobýval zejména v Japonsku a Nepálu, navštívil též Tibet a setkal se s tibetským dalajlámou. Je autorem cestopisů (kupř. Země bohů a démonů, Toulky po Japonsku aj.), spoluautorem knih s asijskou tématikou (Svět tibetského buddhismu, Velká kniha čaje aj.), svými fotografiemi doprovodil desítky publikací a připravil řadu výstav. 

Ve jménu folkloru...
Ostrožský malíř Zdeněk Hudeček představí své obrazy s lidovou tematikou na výstavě v Zámecké galerii v Uherském Ostrohu. Název výstavy Ve jménu folkloru svědčí o tom, že jeho obrazy představí krásu lidového kroje a tradic slováckých regionů Dolňácka, Horňácka, Podluží i Hanáckého Slovácka. Vernisáž se uskuteční v sobotu 9. října v 17.00 hodin, pro úvodní slovo si vybral autor moji maličkost. 

Pořad na Památníku Velké Moravy
V neděli 10. října v 10 hodin dopoledne se na Památníku Velké Moravy uskuteční pořad Křížem krážem slovanským světem, s podtitulem Cestami Ludvíka Kuby za lidovou písní, připraveny Jaromírem Nečasem a Jiřím Plockem. Pořad se uskuteční v rámci XX. festivalu hudebních nástrojů lidových muzik. Vstup volný.

Expedice Chřiby zve do Vrbky
A konečně ještě jedno pozvání, tentokrát do přírody Chřibů. V neděli 10. října ve 14 hodin bude posvěcen obrázek sv. Jana Evangelisty v trati Tabarky. Obrázek na stromě, již značně zdevastovaný, nechali roštínským malířem Ctiradem Kuboškem zrestaurovat členové Expedice Chřiby. Obrázek tak bude dál sloužit jako malé duchovní zastavení při jedné z hradských cest. Po slavnosti bude následovat v hostinci Na hradské ve Vrbce (obec na kroměřížské straně Chřibů) beseda se členy expedice. Současně doporučuji k návštěvě zajímavé místní muzeum.

Těším se na setkání s Vámi na některé z uvedených akcí.
Jiří Jilík

Kontakt

PaedDr. Jiří Jilík

jiri.jilik@gmail.com

Zerzavice 1933
Uherské Hradiště
686 01

722 984 125

Vyhledávání

Nové vydání knihy ŽÍTKOVSKÉ ČAROVÁNÍ

v knihkupectvích  od 8. března 2021.

 
Knihu je možné objednat na e-shopech nakladatelství  a u autora: jiri.jilik@gmail.com. 
Nabídka knih Jiřího Jilíka, viz zde: "Nakladatelství VELIGRAD".
 

 

Autorská čtení, besedy, přednášky 2021  

29. 5. Starý Hrozenkov, Kordárna, 19.00. Žítkovské čarování. Beseda

  8. 7. Sobotka, 15.00 hod. Žítkovské bohyně. Beseda v rámci festivalu "Šrámkova Sobotka"

31.7. Starý Hrozenkov, Kordárna, 19.00. Žítkovské čarování. Beseda

7. 8. Kyjov, Městské nformační centrum.  Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácla. Autorské čtení

28. 8. Starý Hrozenkov, Kordárna, 19.00 hod. Žítkovské čarování. Beseda

9. 9. Vlčnov, Místní knihovna. Jan Jančam život a tvorba vlčnovského rodáka. Přednáška s ukázkami z tvorby.

 
 

© 2007 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode