... novinář a publicista ...

Novinky lednové

06.02.2012 14:02

Pamět hor – sestřih schválen

3. leden: Byl schválen hrubý sestřih DVD snímku Chřiby paměť hor. Hodinový dokument kombinovaný s hraným filmem si u SKYFILMu (režie Ivan Stříteský) objednal Mikroregion Buchlov. Film se týká čtrnácti obcí mikroregionu a jejich pověstí; průvodci filmu Vladimír Doskočil a Martin Vrtáček ze Slováckého muzea navštěvují místa, kde se odehrávají místní pohádky a pověsti. Práce na scénáři a spolupráce s Ivanem byla potěšením; opět jsem se dostal do míst, která jsem již dříve prochodil s expedicí, a setkal se se zajímavými lidmi. Hudbu ke snímku dělá Josef Fojta. Jsem sám zvědav na konečný výsledek. Hodina na dokument je přece jenom hodně, nebudou se diváci nudit? Věřme, že ne.

 

Pavlicova výstava ve Slováckém divadle

7. leden: Večer o přestávce premiéry divadelní hry Oskar jsem zahajoval ve foyeru SD výstavu Frantovi Pavlicovi. Vystavoval portréty a cyklus Slovácký rok, který miluji, a který tvoří mj. ilustrační doprovod ke knížce Jdu Slováckem krásným II. Pěkný večer umocněný vlastním představením. Jožka Kubáník v této hře našel svoji životní roli. Krásné divadlo! Myslím si, že o ceně Největší z Pierotů za mužský herecký výkon za rok 2012 bylo touto premiérou rozhodnuto.

 

Zlatá koruna ve vysílání ČRo

16. leden: Ve Stanclově lékárně jsme s MUDr. Igorem Stanclem a s redaktorkou Hotařovou (Český rozhlas Brno, redakce zlín) nahrávali pořad do pravidelného cyklu o zajímavých domech a lidech, kteří v nich žili nebo žijí. Vysílat se bude v únoru.

 

Zasedal výbor POPO

20. leden: V Uherském Brodě zasedal výbor POštěpánského POsezení. Jednali jsme o uspořádání besedy u cimbálu s účinkováním členů klubu v dubnu. O několik dní později Luboš Málek oznamuje odklad akce vzhledem ke svým zdravotním problémům. Je akceptován návrh můj a Mirka Potyky uspořádat letní setkání v Amfiku Bukovina v Popovicích.

 

Slováckem krásným až do Mařatic

24. leden: Beseda o knížkách Jdu Slováckem krásným v knihovně v Mařaticích. Přivezl jsem z Brodu Miška Evena. Pěkná beseda s autorským čtením, dobré červené z Derfle. Miško byl zas jednou ve svém živlu. Škoda, že už se vídáme tak málo.

 

O Chřibech na Památníku VM i na Bunči

26. leden: Představujeme s Bořkem Žižlavským knížku Chřiby po hradských cestách. Bořek během marodování připravil fotografickou prezentaci. Památník je narvaný, museli jsme vynosit i židle ze suterénu.

28. leden: Beseda o Chřibech na Bunči. Celé letovisko zaplněno k prasknutí. Do sálu se mnoho lidí nevešlo, hospoda zcela obsazená. A to Hradišťáci, kteří jeli od Modré, nedojeli kvůli náledí v horách na neudržované silnici. Zájem o Přikrylovskou knížku je mimořádný. Kromě nás s Bořkem mluvil i Dalibor Kolbinger o prehistorických lokalitách v Chřibech a Jarda Hrabec o přírodních památkách. Ohlásili jsme uspořádání oslav 10. výročí založení Expedice Chřiby na Bunči na 1. května letošního roku.

 

Ochotníci z Hroznové Lhoty ve Slováckém divadle

29. leden: Báječnou tečku za lednovými událostmi udělali ochotníci z Hroznové Lhoty, kteří vystoupili poprvé za dobu své existence na scéně kamenného profesionálního divadla. Komedii Jitky Pavlicové, Frantovy manželky, jsem sice viděl již na jaře v Hroznové Lhotě, ale bouře smíchu v Slováckém divadle byly nakažlivé. Vyprodané divadlo, aplausy během výstupů, dlouhotrvající potlesk; měl jsem velkou radost, jak to uhráli. Ochotníci se na scénu Slováckého divadla dostali možná potřetí v celé historii této scény. O představení ve Slováckém deníku výstižně referoval Mirek Potyka.

Kontakt

PaedDr. Jiří Jilík

jiri.jilik@gmail.com

Zerzavice 1933
Uherské Hradiště
686 01

722 984 125

Vyhledávání

NAKLADATELSTVÍ VELIGRAD NABÍZÍ knihy Jiřího Jilíka

Poošavím cestou králů a špehýřů

Fanek Jilík: Bosá léta

Chřiby, strážci středního Pomoraví

Žítkovské čarování

Záhadná jízda král

U nás na Slovácku

Lékárna U Zlaté koruny

Eveno-Byl jsem tu s vámi rád

Bohuslav Matyáš: Rád jsem vás poznal

Muž, který viděl démona

Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka

Pověsti z hor a podhůří

Tajemný Říp

Kniha Bosá léta je v distribuci  v  prodeji v Rámařství Petry Jilíkové v Uh. Hradišti a v informačních centrech v Kunovicích a Uh. Ostrohu.

 

Objednávky: viz kontakt

 

PŘEDNÁŠKY, BESEDY, AUTORSKÁ ČT

17. října, Hasoňova usedlost, Šumice, 17.00 hod., Poolšavím po cestě králů a špehýřů prezentace nové knihy

21. října, Knihovna BBB UH, 18.00, Poolšavím po cestě králů a špehýřů, prezentace nové knihy

22. října, Muzeum Bojkovska, Bojkovice,  17.00 hod.,  Poolšavím po cestě králů a špehýřů, prezentace nové knihy

5. listopadu, 18.00 hod., Kněžpole, Místní knihovna, beseda o tvorbě

8. listopadu, Mistřice, sál pohostinství, beseda o tvorbě, 18.00 hodin

11. listopadu, Městská knihovna Brušperk, Žítkovské čarování

12. listopadu, Frenštát p. Radhoštěm, Městská knihovna, Žítkovské čarování

13. listopadu, Reduta Uh. Hradiště, Jdu Slováckem krásným, 14.30 hod., (Akademie 3. věku)

18. listopadu, Slavkov, Místní knihovna, Záhadná jízda králů, 17.00

19. listopadu,  Topolná, Místní knihovna, 17.00 hod., Žítkovské čarování

20. listopadu, Rakvice, Místní knihovna, 17 hodin, Žítkovské čarování

23. listopadu, Polešovice, Kulturní dům, repríza pořadu MFF Strážnice Slovácká čítanka věnovaného dílu Jana Michala Dvoreckého

14. ledna 2020, Reduta Uh. Hradiště, 14.30 hod. , Život a tvorba Fanka Jilíka (A3V)

16. ledna, Slavičín, Městská knihovna, Poolšavím, cestou králů a špehýřů

30. ledna, Praha - Újezd nad lesy, Žítkovské čarování

24. února, Městská knihovna Mikulov, beseda o tvorbě

 
 

 

© 2007 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode